23-12-2023

Bie Buelens (voormalig e5, RetailDetail) wordt samen met Katrien Dierickx (CFO) en oprichtster Caroline Rigo Co-CEO bij RiGorgeous (Cent Pur Cent, i.am.klean, Cent Pur Cent Homme, Café Beauté en Blush Academy + Agency)

Vrouwen aan de top bij RiGorgeous, het succesvolle en snel groeiende beautybedrijf van de Hasseltse onderneemster Caroline Rigo, bekend van de natuurlijke make-upmerken Cent Pur Cent, Cent Pur Cent Homme, i.am.klean, Blush Academy en de succesvolle Café Beauté-conceptstores. Vanaf januari deelt Caroline Rigo haar functie als CEO met huidig CFO Katrien Dierickx én Benelux Retail Experte Bie Buelens. Vorig jaar liep het mandaat van laatstgenoemde af als CEO van RetailDetail, waardoor ze het afgelopen jaar interim-COO op projectbasis was bij modeketen e5. Vanaf 8 januari gaat de 58-jarige Bie met haar jarenlange ervaring aan de slag als Co-CEO bij RiGorgeous, waar ze trouwens al een jaar zetelt in de raad van advies. “Met Bie erbij is onze puzzel compleet en kunnen we samen met het bedrijf, onze werknemers en onze klanten verder groeien. Binnen het team legt Bie de focus op alles wat te maken heeft met onze klanten, waardoor ze overschrijdend werkt over alle divisies. We zijn erg blij met haar komst. Naast haar hartverwarmende, innemende persoonlijkheid, heeft ze massa’s ervaring waar we allemaal veel van kunnen leren”, zegt Caroline Rigo.

Belgisch

Met o.a. de 1000ste apotheek in het vooruitzicht, de succesvolle lanceringen van de Cent Pur Cent Homme verzorgingsproducten, het uitverkochte KabukiFest, een exclusieve make-upcollectie met het Belgische kledingmerk CKS en de eerste internationale stappen, was het voor de Hasseltse beautyonderneemster Caroline Rigo (RiGorgeous) opnieuw een succesvol jaar. “Het is nog even wachten op de cijfers, maar het ziet er wel naar uit dat we onze doelstellingen voor het afgelopen jaar ruim gaan overschrijden en daar zijn we bijzonder trots op. In Nederland zetten we versneld stappen en in Wallonië zijn we definitief doorgebroken, waardoor onze minerale make-upmerken nu écht helemaal Belgisch zijn geworden”, zegt Caroline Rigo.

Uniek leiderschap

Vrouwen aan de macht, want vanaf januari wordt RiGorgeous bestuurd door 3 Co-CEO’s en deelt Caroline het leiderschap met huidig CFO Katrien Dierickx en nieuwkomer/Benelux Retail Experte Bie Buelens. “In een modern, snelgroeiend bedrijf heb je directieleden nodig die zowel met hun botten in de modder aan de kar willen trekken, als strategisch meedenken. Net omwille van de verschillende divisies zijn we een bedrijf waar je van alles op de hoogte moet zijn. Ook al heeft iedere CEO binnen ons team zijn eigen niche en specialiteit, enkel door het samenbrengen van die elementen kan je sterkere, strategische beslissingen nemen. Daarnaast wil ik zelf de komende jaren ook meer tijd investeren in de internationalisatie van ons verhaal en nieuwe producten ontwikkelen. Bij ons draait het niet om titels en wordt er niet in vakjes en hokjes gedacht. Integendeel. In het directieteam draagt iedereen zijn volle verantwoordelijkheid over de domeinen heen en staat elkaar helpen en samenwerken centraal. We zijn een allround-bedrijf waar het draait om retail, e-commerce met i.am.klean, distributie, productontwikkeling en internationalisatie. Zowel voor de on- als offline business is Bie Buelens als allrounder een versterking voor ons team. Drie gemotiveerde vrouwen aan de top is inderdaad een unieke situatie waar we allemaal heel veel zin in hebben”, gaat Caroline Rigo verder.

Uitdagingen

Na een jaar samenwerken via de adviesraad vervoegt de Vlaams-Brabantse Bie Buelens na de kerstvakantie het RiGorgeous-team, waar ze als Co-CEO de focus legt op alles wat te maken heeft met klanten. De voormalige CEO van o.a. RetailDetail kondigde twee maanden geleden al haar afscheid aan bij modeketen e5, waar ze het afgelopen jaar projectmatig als COO aan de slag was. “Door de warme gesprekken met Caroline en haar team heb ik ontzettend veel zin om mijn jarenlange ervaring binnen de retail, maar ook met het aansturen en coachen van mensen te delen. Dankzij de standvastige, solide basis zijn er heel wat uitdagingen en mogelijkheden om op een organische manier het verhaal verder te laten groeien. Mijn eerdere betrokkenheid is zeker een voordeel, maar ik ga de komende weken wel de tijd nemen om iedereen in het team beter te leren kennen zodat we samen de nieuwe plannen op korte en lange termijn succesvol kunnen uitvoeren”, zegt Bie Buelens enthousiast.

Foto banner © RiGorgeous

Met cookies werkt deze website vlot en kunnen we u inhoud op maat tonen. Als u verder surft of op "Ja, ik accepteer cookies" klikt, dan aanvaardt u deze cookies. Meer informatie