30-04-2024

Hechtelse Doorzetters vieren zaterdag hun 20ste verjaardag met een vernieuwd wielerevent, een eigen hamburger en ‘de van 8 tot middernacht’-fuif met Bjorn Verhoeven

Dit weekend kan je in Hechtel terecht voor de jaarlijkse kermis, waar op zaterdag 4 mei Wielerclub De Doorzetters een vernieuwde editie organiseert van van hun populaire kermiskoers ‘De Grote Prijs De Ceuster Bouwkranen’. Die wedstrijd start om 18 uur in de Dorpsstraat en wordt voorafgegaan door ‘Gek van Fietsen’, waarbij de kleutertjes en schoolgaande jeugd als eerste hun fietskunsten mogen tonen. Aansluitend op de avondkoers kan het publiek terecht in de overdekte tent voor de eerste editie van de gratis ‘de van 8 tot middernacht-fuif' met de bekende deejay Bjorn Verhoeven achter de draaitafel. Alle opbrengsten, ook van de exclusieve ‘Depolim-burger’, storten De Doorzetters integraal door naar het Kinderkankerfonds van het UZ Leuven. Vorig jaar was dat 3075 euro, een bedrag dat de organisatoren dit jaar minstens willen evenaren.

Dit weekend is het dubbel feest in Hechtel, waar de populaire wielerclub De Doorzetters tijdens de jaarlijkse kermis haar 20-jarig bestaan viert. “Als iedereen van de heren- en damesploeg present tekent aan ons clublokaal Het Lochterhuys, zijn we op weekbasis ongeveer met een 60-tal renners. Het mooie is dat de meesten niet alleen samen fietsen, maar ook vrienden zijn geworden in het dagelijkse leven. Dat maakt onze vereniging misschien ook wel bijzonder”, zegt voorzitter Kevin Vanhamel.

Voor het 16de jaar op rij organiseren De DoorzettersDe Grote Prijs De Ceuster Bouwkranen’, de traditionele kermiskoers op zaterdag, waarvan alle opbrengsten worden doorgestort naar het Kinderkankerfonds van het UZ Leuven. “Omdat café Den Dorpel, ons vorige clublokaal, vorig jaar de deuren sloot, moesten we op zoek naar een nieuwe locatie voor de start en aankomst. Na overleg met alle partijen en met de steun van het gemeentebestuur en de foornijveraars, kregen we de goedkeuring om een ruime partytent te plaatsen aan de kermis zelf. Die is gratis toegankelijk voor het publiek, tijdens de wielerwedstrijd en ‘de van 8 tot middernacht-fuif’ die we er aansluitend aanplakken met DJ Bjorn Verhoeven. Overdekt kunnen mensen dus komen meedansen op de leukste muziek van onze lokale dj Gooves enBjorn Verhoeven die afsluit om middernacht. Iedereen is welkom”, zegt Kevin Vanhamel.

Hamburger

Dankzij ‘Gek van fietsen’ kunnen ook de allerkleinsten om 17u30 rondrijden op de kermis, met hun fiets of step, tussen de attracties door en begeleid door politiemotards. “Omstreeks 17u00 trapt het eerste lagere school kindje het wielerevent, samen met een volwassene, op gang. Hiervoor werkt de organisatie opnieuw samen met de vijf lokale scholen. De opbrengsten, elk kind betaalt 3 euro, waarna ze dan ook nog eens op 5 grote opblaasbare attracties mogen, worden opnieuw doorgestort naar het goede doel. Kinderen die niet wensen te fietsen, kunnen voor maar 1 euro ook op de springkastelen. Ook deze inkomsten schenken we met veel plezier weg. Dat laatste is ook van toepassing voor de speciale hamburger. ’Wij noemen het onze ‘Depolim-burger’ die Joris van Barbelicious maakt in samenwerking met Rudi en Andy van het gelijknamige motorhomebedrijf. Ongeacht het weer kan iedereen in optimale omstandigheden er een mooie zaterdagavond van maken in Hechtel. Op het einde van de rit willen we graag weer een nieuwe cheque overhandigen aan het Kinderkankerfonds. Als voorzitter maakt het mij gelukkig dat onze leden, sponsors, partners en talrijke sympathisanten er jaar na jaar voor kiezen om zich met onze vereniging in te zetten voor het goede doel. Na 20 jaar blijven we mensen steunen die het nodig hebben en blijven we kinderen met kanker en hun families een warm hart onder de riem steken”, zegt voorzitter Kevin Vanhamel enthousiast.

De 16de editie van ‘De Grote Prijs De Ceuster Bouwkranen’, gevolgd door de eerste editie van ‘de van 8 tot middernacht-fuif' vindt plaats op zaterdag 4 mei 2024 in het dorpscentrum van Hechtel. Meer info vind je op www.dedoorzetters.be

DeDoorzetters-9900000000079e3c.jpg

Foto's: © Wielerclub De Doorzetters

Met cookies werkt deze website vlot en kunnen we u inhoud op maat tonen. Als u verder surft of op "Ja, ik accepteer cookies" klikt, dan aanvaardt u deze cookies. Meer informatie